yerli şairler yabancı şairler
 
ANA SAYFA
Yeni Üye Kaydı
Yeni Şair/Şiir Kaydı
Günün Şiiri
Haberler
Şiir
Üye Sayfası
Forumlar
Sanat Galerisi
E-kartlar
Kimler Bağlı
Anket
İletişim
Yardım
FORUMLARDAN
SiirEvim Hakkında
Yazılanları Oku
Görüş Bildir

SiirEvim.Com

SiirEvim.Com Kültür ve Sanat'ı, insanlığın internet ile değişmekte olan toplumsal ve bireysel yaşamında yaygınlaştırmak ve etkisini artırmak amacıyla çalışmaktadır. SiirEvim.com 8,148 üyenin aktif katılımı ile çalışmasını durmaksızın sürdürmektedir.


2000 yılından itibaren yayın hayatına başlayan Kültür – Sanat Portalı SiirEvim.Com da ağırlıklı olarak şiirler ve sanat haberleri yer almaktadır.

Sitede Neler Var?

Portalımızda yer alan ana bölümler şunlardır:

Şiir Bölümü

15 Ekim 2005 itibariyle sistemimizde kayıtlı 9.813 adet Türkçe şiir ve 897 şair ile Türk Edebiyatı’na geniş şiir arşivi portalımıza yer almaktadır.

Şiir bölümümüz, sadece bir şiir veritabanı olmanın ötesinde, her bir şiir ile ilgili forum alanı, toplist’ler, puanlama ve ekart yapma vb yönleriyle canlı, yaşayan bir bölümdür.

Portalımıza her gün 50 – 100 adet yeni şiir (şairlerin kendileri tarafından) kayıt edilmektedir.

Resim Galerisi

Ünlü ressamlarının resimlerinin sergilendiği internet galerisi. Kısa bir süre içinde ressam üyelerimizin resimlerinden oluşan kişisel ve karma sergilere de ev sahipliği yapacaktır.

Forum Sayfaları

Kültür – Sanat ağırlıklı olmak üzere çeşitli konuların tartışıldığı bir bölüm. Portal üyelerinin aktif katılımı ile gerçek bir bilgi alışverişi aracı olan Forum Bölümü; Serbest Kürsü, Mavi Salon, Konferans Salonu gibi özel forum uygulamalarıyla renklendirilmiştir. Tartışılan konularla ilgili anketler düzenlenebilmektedir.

SiirEvim Kulübü

Üyeler arası haberleşme için kullanılan bölümde her bir üyenin özel Gelen Kutusu ve Giden Kutusu bulunmaktadır. Herhangi bir sayfada görülen bir üye rumuzuna tıklanarak o üyeye “özel mesaj” yazılabilmektedir. Portalımızda üyeler arasında gönderilen bu tür mesajların sayısı günlük 1.000 – 5.000 adet düzeyindedir.

Site Ziyaretçisi

SiirEvim.Com ziyaretçileri, iyi eğitim görmüş, kültür ve sanat ile ilgili, kitap okuyan, toplumda belirli bir yere gelmiş her yaştan insanlardan oluşur. SiirEvim.Com ziyaretçilerinin siteyi bir eğlence sitesi olarak değil, bir bilgi ve kültür sanat sitesi olarak gördükleri ve öyle kalmasını istemektedirler.

Bazı İstatistikler ( 24 Haziran 2018 Pazar Saat: 01:01 günü itibariyle)

Aktif üye sayısı :  8,148
Şair Sayısı:  2,164
Şiir Sayısı:  35,112
Tartışılmakta olan konu sayısı:  1,930
Bir ayda gösterilen sayfa sayısı: (yaklaşık) 500.000

Site Hakkında Genel...

SiirEvim.Com programlanırken tasarım açısından güzel olabilmesi için örnek şiir sitelerinin görününümden istifade edilmiştir. Ancak programlanırken sadece SiirEvim.Com program metaryalleri kullanılmıştır. Örnek alınan sitelerden bazıları: AntolojiCom Siir.Gen.Tr SiirDemeti.com Berzah.com

  


  • Şiir Evim - SiirEvim.com Hakkında | Yayın Hakkı Notu | Bilgilerin Gizliliği | Künye | Yardım | İletişim
  • Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece SiirEvim.Com'a aittir. Sitemizde yer alan şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır. Sitenin görsellerini oluşturan sayfaların bir kısmı diğer şiir/kültür/sanat/edebiyat sitelerinden alınmıştır ancak programlanması tamamen Sinan Eldem'e aittir.

    Tüm Hakları Saklıdır Şiir Evim 1999 - 2018 © Ahmet Bahadır UÇAR
    Sayfa 0.377 saniyede yüklendi.