Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Mürsel Adıgüzel Hayatı
1946\'Kars-Arpaçay-Koçköyü\'nde doğdum,yaşıyorum

HAYATI
. Mürsel Adıgüzel
KİMDİR:
1946’yılın da Kars’ın- Arpaçay ilçesine bağlı, Koç köyü’nde doğdu. İlk Okulu köyün de, orta öğrenimini, Kazım Karabekir İlk Öğretmen Okulu’nda okudu ve 1967 yılında öğretmen oldu. Aynı yıl İzmir-Bergama İlçesi- Karaveliler Köyü’nde görevine başladı. Eskişehir Açık Öğretim Fakültesi’ni de bitirerek, öğrenimini tamamladı. Askerlik hizmetini Denizli’de yapan Adıgüzel, sırasıyla: “Van-Özalp-Çamurlu Köyü”, “Bursa-Orhaneli-Balantdanışment Köyü”, “Kars-Arpaçay-Karakale, Arslanoğlu, Bardaklı ve Koçköyü’nde”, “Balıkesir-Taşkesiği ve Şamlı Kasabası’ndan sonra”, İstanbul-Beykoz ve Ümraniye İlköğretim okullarında çalıştı. Uzun yıllar idarecilik yapan Mürsel Adıgüzel, mesleği süresince, baskılara ve antidemokratik uygulamalara rağmen, “ekonomik, demokratik ve sosyal hakları savundu”. Daima halkın saflarında yerini aldı. Birlik ve beraberlik içinde, meslek mücadelesini onurlu bir biçimde sürdürdü. 1995 yılında, bu onurlu görevinden emekli oldu.
Bir dönem “İstanbul Çamlıca Gazetesi’ni” yayın hayatına kazandıran Adıgüzel, Halen “İstanbul Gazeteciler Derneği”, “Atatürk Düşünce Derneği” üyeliği ve “Anadolu Kültür –Sanat ve Mozaik Derneği” Başkanlığı yanında, “ İstanbul- Ümraniye İlçesi’nden, 10. dönem Cumhuriyet Halk Partisi, İl Genel Meclisi Üyesi olarak, kamu görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda,“Serhat Kültür Dergisi’nde” çeşitli makaleler yazmaktadır. Birtakım konularda, araştırma çalışmaları olan Adıgüzel’in, basılı eserlerinden “ŞİİRLERLE BAYRAMLAR” ve “VATAN HARİTASI ”piyesi ile “VARGİT KENDİ YOLUNA” adlı şiir kitapları bulunmaktadır. Dem Vakti Şiirleri Antolojisi bir ve iki, Deli Mavi Sevdalar Antolojisi, Güllük Güldestesi ve Şairane Antolojisinde çeşitli şiirleri yayınlandı. Şimdi ise “Şiirlerle Bayramlar”, “VARGİT KENDİ YOLUNA” ikinci baskısı yanında, üçüncü “YÜREĞİMİN SESİNİ DİNLE” ve dört inci “ADAM OLURSUN” şiir kitaplarını da siz okurularına sunmaktan gurur duymaktadır. Evli ve dört çocuk babası olan Adıgüzel, yazım hayatını sürdürmektedir.
Saygılarımla.

ESERLERİ:
,“Serhat Kültür Dergisi’nde” çeşitli makaleler yazmaktadır. Birtakım konularda, araştırma çalışmaları olan Adıgüzel’in, basılı eserlerinden “ŞİİRLERLE BAYRAMLAR” ve “VATAN HARİTASI ”piyesi ile “VARGİT KENDİ YOLUNA” \'YÜREĞİMİN SESİNİ DİNLE\' ve \'ADAM OLURSUN\' adlı şiir kitapları bulunmaktadır. Dem Vakti Şiirleri Antolojisi bir ve iki, Deli Mavi Sevdalar Antolojisi, Güllük Güldestesi ve Şairane Antolojisinde çeşitli şiirleri yayınlandı..
Yorum Yaz
Mürsel Adıgüzel Şiirleri
Beğendikleri
Özlü Sözleri
İstatistik
Tarih Hit
27-01-2020 1
25-01-2020 1
14-01-2020 1
06-01-2020 1
05-01-2020 1
03-01-2020 1
30-12-2019 1
Takipçiler
Takip Edilenler
Yeni Şiirleri

Gül Döktü Yaprağını Canım Dibine Düştü

11 Yıl 2 Saat önce yayınlandı

Olmadı Ki

11 Yıl 1 Ay2 Saat önce yayınlandı

Kendini Adamdan Sayması Yok Mu?

11 Yıl 2 Ay2 Saat önce yayınlandı

Yüreğim

11 Yıl 3 Ay3 Saat önce yayınlandı

Merhaba

11 Yıl 4 Ay3 Saat önce yayınlandı

En Popüler Şiiri

Neyleyim

Kendi olup yaşamayı bilmeyen
Yaşam nedir bilmiyorsa neyleyim
Sevenlerin sevgisinde olmayan
Sevgi nedir bilmiyorsa neyleyim

Gönlüm açmam itibarsız olana
Kulak vermem söylediği yalana
Adam derim adam olup kalana
Adam gibi olmuyorsa neyleyim

Akıl olmaz akılsızın başında
Var mı yok mu belli olmaz işinde
Hayal olmaz gerçeklerin düşünde
Canda nefes solmuyorsa neyleyim.