Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Uğur Işılak Hayatı
1.SAFHA (Almanya)

Uğur Işılak 15.11.1971 yılında Almanya'nın Neviges şehrinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Almanya'da tamamladıktan sonra Açık Öğretim İktisat Fakültesinde öğrenimine devam etti.
Çocukluğunu, Almanya'nın Neviges şehrinde geçiren sanatçı, daha sonra ailesiyle birlikte Gelsenkirchen şehrine taşındı. Henüz çocukluk yıllarında, şiire ve şairlere olan merakı ile sekiz yaşlarında ilk şiirlerini yazmaya başladı. Oniki yaşlarında ağabeyi Abdullah Işılak'tan, bağlama çalmayı öğrendi.
Bağlamada ustalaşmasıyla birlikte, genelde halk edebiyatı normlarında yazdığı şiirlerini, onüç yaşında bestelemeye başladı ve ilk albümünü 1988 yılında dinleyicinin beğenisine sundu. Albümün promosyonuyla beraber Avrupa'nın muhtelif yerlerinde konser verdi. Kendi kaset çalışmalarını devam ettirmek amacıyla 1990 yılında Almanya'da ses kayıt stüdyosu kurarak aranje ve tonmaisterlik yeteneklerini de geliştirdi.
Yaklaşık 15 yıllık profesyonel sanat hayatında, sözü ve müziği kendisine ait olan 250'ye yakın eser ve titizlikle elediği yüzlerce şiir ortaya koydu.

‘ Dönen Alçak Olsun ‘ isimli yeni albümünü müzikseverlere sunmak amacıyla Temmuz 1998 yılında Türkiye'ye yerleşen sanatçı, yapım, promosyon ve dağıtım amacıyla ‘ Divan Müzik ‘ şirketini kurdu.2000 yılında aynı şirkette çıkardığı ‘ Söyleyeceklerim Var ‘ isimli albümüyle sanat dünyasında, saygın bir konum edindi. Sanatçı,2001 yılında çıkardığı ‘ Yıldırım Gibi ‘ albümüyle de sanatındaki derinliği birkez daha kanıtladı.
Albümün promosyonuna paralel olarak 8 hafta ‘ Uğur Işılak'la Ozanca ‘ isimli kendi TV programını sundu.
Biryandan kaliteli eserleri, şahsiyetli davranışları, vakarlı duruşu, edebi ve güzel türkçesiyle, sanatçı(lık) profilini yansıtırken, diğer yandan Anadolu değerlerine bağlılığı ve magazin dünyasından uzak kalışıyla halkla bütünleşti. Türkiye ve Avrupa genelinde verdiği konserler, çeşitli üniversite ve sivil toplum örgütlerinde yaptığı seminer ve ‘Anadolu Gönül Sohbetleri', yayınlanan haber ve röpörtajlarıyla gerçek bir ‘sanat adamı' profilini ortaya koydu.

Ozanlık geleneğinin ruhunu batı sazlarıyla buluşturarak, Türk müziğine yeni bir kimlik kazandırmanın yanısıra, bu tarzı tüm dünyaya duyurmayı kendisine misyon edinen Uğur Işılak, Nisan 2002 da çıkacak yeni albümüyle birlikte ilk şiir kitabını piyasaya sürmeyi, düzenli olarak TV programı sunmayı ve takriben 2004-2005 yılları arasında da, ideallerine uygun yazılmış bir senaryoyla, ilk sinema filmini çekmeyi planlıyor.
Yorum Yaz
Uğur Işılak Şiirleri
Beğendikleri
Özlü Sözleri
İstatistik
Tarih Hit
12-12-2019 1
04-12-2019 1
01-12-2019 1
21-11-2019 1
18-11-2019 1
10-11-2019 1
01-11-2019 1
Takipçiler
Takip Edilenler
Yeni Şiirleri

Muamma

13 Yıl 12 Ay3 Saat önce yayınlandı

Feda Ettim

17 Yıl 6 Ay4 Saat önce yayınlandı

Eylül Yağmuru

17 Yıl 6 Ay4 Saat önce yayınlandı

Erenlerin Sofrasında

17 Yıl 6 Ay4 Saat önce yayınlandı

Dönen Alçak Olsun

17 Yıl 6 Ay4 Saat önce yayınlandı

En Popüler Şiiri

Eylül Yağmuru

güneşle doğarken rüzgarla savrulduk
bir eylül yağmuru yağarken ayrıldık
ufukta gözümüz kan ağlar özümüz
bir beden gibiyken ne idik ne olduk

beraber yürüdük isyankar yollarda
şimdi her birimiz riyakar kollarda
kırıldı kanadım bitmedi inadım
sevdigim gel artık gözümüz yollarda

gelen yok giden yok halimi bilen yok
çaresiz yalnızım derdimi bölen yok