Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Yılmaz Erdoğan Hayatı
Hakkâri\'de doğan Yılmaz Erdoğan, ilk ve orta öğrenimini Ankara´da tamamladı. İTÜ İnşaat Mühendisliği\'ni kazandı fakat ağır basan tiyatro tutkusu, eğitimini yarıda bırakmasına neden oldu.

Tiyatroya Ferhan Şensoy´un Nöbetçi Tiyatrosu\'nda başladı. Daha sonra Levent Kırca´nın Olacak O Kadar adlı televizyon programında başyazar olarak görev yaptı. TRT´de yayımlanan Umut Taksi adlı diziyi yazdı ve bu dizide oyuncu olarak rol aldı.

Daha sonra Türkiye´nin en büyük oyuncu kadrosuna sahip olan Gereği Düşünüldü isimli oyunu yazdı; bu oyun 4 yıl kapalı gişe oynadı. Bu oyundan sonra tiyatro çalışmalarına Yasemin Yalçın Tiyatrosu´nda başlayan Yılmaz Erdoğan, Haşlama Taşlama ve yine bu tiyatroda 5 yıl sahnelenen Kadınlık Bizde Kalsın adlı oyunları yazdı.

Tiyatro yaşamına bundan sonra ortağı Necati Akpınar ile birlikte kurduğu Beşiktaş Kültür Merkezi´nde devam etti. Burada yine başrollerini Demet Akbağ ile paylaştığı Bir Demet Tiyatro adlı diziyi yazdı. Otogargara ise son olarak yazdığı müzikaldi ve tiyatroseverlerin yoğun ilgisiyle 4 yıl kapalı gişe oynadı. Bu arada son iki yıldır yine kendisinin yazdığı ve oynadığı tek kişilik Cebimdeki Kelimeler adlı oyunu Beşiktaş Kültür Merkezi´nde sahnelendi.

İlk albümü Kayıp Kentin Yakışıklısı´nda \'Soğuk ve şehirlerarası otobüslerde vazgeçtim çocuk olmaktan ve beslenme çantamda otlu peynir kokusuydu babam\' dizeleriyle beğeni topladı. Kaset piyasaya çıkışının ilk haftasında 100.000´lik satış tirajına ulaştı ve şiir albümleri kategorisinde önemli bir yer edindi. Senaryosunu yazıp yönettiği ve rol aldığı \"Vizontele\" filmi büyük başarı kazandı.
Yorum Yaz
Yılmaz Erdoğan Şiirleri
Beğendikleri
Özlü Sözleri
İstatistik
Tarih Hit
19-08-2019 1
17-08-2019 1
15-08-2019 1
11-08-2019 1
09-08-2019 1
06-08-2019 1
05-08-2019 1
Takipçiler
Takip Edilenler
Yeni Şiirleri

Görüntü Verenler

11 Yıl 2 Ay8 Saat önce yayınlandı

Önceki Bitiş

11 Yıl 2 Ay8 Saat önce yayınlandı

Gizli Bir El Yapımı İçin Çok Sesli Sevi

11 Yıl 3 Ay8 Saat önce yayınlandı

Anladım

13 Yıl 8 Saat önce yayınlandı

Ankara

13 Yıl 8 Saat önce yayınlandı

En Popüler Şiiri

Adın Bahardı

Kente yanlızlık gelirdi sen uyuyunca
Yüzümde mevsim değişirdi uyandığında
Bilmezdin gizliden seni sevdiğimi
Aşkın içimde solardı adın bahardı

Eteğini koştururdun sokağımızda
Sokak sus pus olur sana bakardı
Bilmezdin gizliden izlediğimi
Gözlerim gözlerinden korkardı
Hatırlıyorum adın bahardı

Sokakta bir bayramdı durakta bekleyişin
Sanki sonsuz bir ayrılıktı okula gidişin
Bilmezdin her sabah seni yolcu ettiğimi
Yüreğim yol boyu ardından ağlardı
Hatırlıyorum adın bahardı