Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Yılmaz Erdoğan Hayatı
Hakkâri\'de doğan Yılmaz Erdoğan, ilk ve orta öğrenimini Ankara´da tamamladı. İTÜ İnşaat Mühendisliği\'ni kazandı fakat ağır basan tiyatro tutkusu, eğitimini yarıda bırakmasına neden oldu.

Tiyatroya Ferhan Şensoy´un Nöbetçi Tiyatrosu\'nda başladı. Daha sonra Levent Kırca´nın Olacak O Kadar adlı televizyon programında başyazar olarak görev yaptı. TRT´de yayımlanan Umut Taksi adlı diziyi yazdı ve bu dizide oyuncu olarak rol aldı.

Daha sonra Türkiye´nin en büyük oyuncu kadrosuna sahip olan Gereği Düşünüldü isimli oyunu yazdı; bu oyun 4 yıl kapalı gişe oynadı. Bu oyundan sonra tiyatro çalışmalarına Yasemin Yalçın Tiyatrosu´nda başlayan Yılmaz Erdoğan, Haşlama Taşlama ve yine bu tiyatroda 5 yıl sahnelenen Kadınlık Bizde Kalsın adlı oyunları yazdı.

Tiyatro yaşamına bundan sonra ortağı Necati Akpınar ile birlikte kurduğu Beşiktaş Kültür Merkezi´nde devam etti. Burada yine başrollerini Demet Akbağ ile paylaştığı Bir Demet Tiyatro adlı diziyi yazdı. Otogargara ise son olarak yazdığı müzikaldi ve tiyatroseverlerin yoğun ilgisiyle 4 yıl kapalı gişe oynadı. Bu arada son iki yıldır yine kendisinin yazdığı ve oynadığı tek kişilik Cebimdeki Kelimeler adlı oyunu Beşiktaş Kültür Merkezi´nde sahnelendi.

İlk albümü Kayıp Kentin Yakışıklısı´nda \'Soğuk ve şehirlerarası otobüslerde vazgeçtim çocuk olmaktan ve beslenme çantamda otlu peynir kokusuydu babam\' dizeleriyle beğeni topladı. Kaset piyasaya çıkışının ilk haftasında 100.000´lik satış tirajına ulaştı ve şiir albümleri kategorisinde önemli bir yer edindi. Senaryosunu yazıp yönettiği ve rol aldığı \"Vizontele\" filmi büyük başarı kazandı.
Yorum Yaz
Yılmaz Erdoğan Şiirleri
Beğendikleri
Özlü Sözleri
İstatistik
Tarih Hit
11-07-2020 3
10-07-2020 1
08-07-2020 1
05-07-2020 3
02-07-2020 1
29-06-2020 1
28-06-2020 1
Takipçiler
Takip Edilenler
Yeni Şiirleri

Görüntü Verenler

12 Yıl 19 Saat önce yayınlandı

Önceki Bitiş

12 Yıl 19 Saat önce yayınlandı

Gizli Bir El Yapımı İçin Çok Sesli Sevi

12 Yıl 2 Ay19 Saat önce yayınlandı

Anladım

13 Yıl 11 Ay19 Saat önce yayınlandı

Ankara

13 Yıl 11 Ay19 Saat önce yayınlandı

En Popüler Şiiri

Sessiz

Kavun kokulu odaların rahiyasıdır
Karışan sulara
Senin fikrinle yoğrulmuş bir eser yoktur
Yüzümün sana tıraşlanmış bölümünde
Çoğu çiçekli
Kimi şarkılar geçer aklımdan
Sesime sesim dökülür
Bir ıssız bir mutlu koro başlar
Ardından
Şarkıya
Çünkü benim sessizliğimde
Seninde susuşun var.