Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
Çıplak Panjuru Olmayan Pencerede
0 / 5
Ben senin için ölümün üç boyutlu yaşam aldatmacasından çıktım bu kainatın meçhul patikalarına. Mataramda terinin, kımız aşkımın tadını bozan suyu,heybemde bayat umudumun koruk bağ bozumlarımdan kalma tek lokmalık somunu. Kayıp bir kutsiyet gibi yerimi bulamadım insanların algı toprağında, kuzey rüzgarıyla karıştırdılar, fırtınalarınla kırılan sesimin ruhumun sesini veremeyen soluğunu. Bak işte tuncu parçalandı dudakları tapınağa dönen kalp dilimin, külü eşelendi şimdiden güneşe yatırılmış kabrimin.
Hep sen benim içime hain ihanetlerle girdikçe yerini beğenmeyen, sürekli küskünlüğe duran bir menekşe oluyorum, ömrünün kainatında sana bu yüzden sokak ağzı küfürler kusuyorum.

Sen esrik gönlümü gölgelerine yağmalatırken, ben hançerlediğin üşüttüğün düşlerimle senin bermuda dağlarında ölüme yakın sislere karışıyorum. Öyle günahsızım, öyle suçsuzum ki; sen kal bu dünyanın yalan çarkında neyim varsa, neyim kalmışsa saflıktan yana nefesimde son damla onu da al yanına. Ben sana son bir vefayla hayalete çevirdiğin kirlettiğin mahremiyetimle mahşeri çağırıyorum. Ne kadar avuç içi bir kanat hafifliğinde yaklaşsam da ekinleri bitmemiş kalbine zebani çehrenin mayınlarına takılıyorum ille de. Oysa ben en çok bu yerküreye ait olmayan o bilinmez, o kırılgan, o gözleri açık kalan menekşenin yeşilini koynumda, beyazını saçlarımda, susuzluğunu sevdamda taşıyordum.

En şölenli yağmur yıkanmalarını anamın rahminde tatmıştım ilkin. Şimdi kendi rahmimde o tadı arıyorum, onu orada benden çok sen tadıyorsun. Meğer insan yalnız ve bir başınaymış orada, yalnız o yerde arınacağını, göğün görkemli engin sularına aldandıkça onları yetersiz görünce nasıl da buluyormuş.

Panjuru olmayan bir pencerede hep çıplak, hep ıslak, hep hayata yüksek, hep düzlüğe tümsek olarak yaşattı… beni bu günlere doğuran saliselerin hengamesinde zaman.Toprağımı kuruttun yalaya yalaya dişli dillerinle. Sevişmelerimi çürüttün koruk ihanetlerinin kokularını taşıyan dişlerinle.

Beni anamın rahminden başka hiç bir şey arıtmadı bu güne dek. O beni terk ettiğin yalnızlığım var ya… o sen olmadan da vardı. Ben o yalnızlığın ömrüne senin gibi daha sayısız kaç yokluk yazdım o yokluklarla doyduğum.

Yine de yılgınlığı yok, göğsümde sütlenmeye hazır tüm emzirilmişliklere hazır iki yana düşmüş yer çekimine yenik duran bu iki gardımın. Biliyor musun ben seninleyken en çok sol yanımdan korkardım. Seni zamana bırakıp kendimin zamansızlığa gitmesinden…O günden bu günü bilebilseydim kalbimi o gün sürükler, o gün giderdim. Ben zaten babamı da kalpten kaybetmiştim.Yüzde doksan dokuz ayet gibi inandığım inanışta kalpten gideceğim doğrultusunda eminim.
Eskimiş mutluluğumuzun ara sokak aralığından son bahara sıkışmış yüzümle hayata bakıyorum, o mutsuzluğun hüznünü hayatın iki ayrı ucunda, seninle kavuşamadığımız yere bırakıyorum. Ne zaman göğsümde gök yarılsa hırçın şimşeklerinin sayısız ihtilalleriyle,
ben kendimi sana dönüyorum, sen gözlerini ya yere takılı tutuyorsun ya da bakışlarını yolların suskunluğuna düşüren düşkünlüğe akıtıyorsun.Yolman veya talan etmen için değildi oysa onca duygumun çırpınışlarıyla sana açan lale bahçeleri. Aklını, ömrünü, yaşlılığını doyurmak için değildi uçlarını sivriltip sivriltip emdiğin aklımın gençliğimin dili. Artık yazılarıma da bulaştı bak bu aşktan harabelerimin ahşap terkedilmişliği.Gelmeni beklemem artık görmek için seninle, yani dönme geriye sahiplenmek için seyirlik faili meçhul infialimi. Geciktin çok geciktin bulmak için beni ölümde bile.
17-11-2005
Yorum Yaz
İstatistik
Tarih Hit
01-03-2021 1
13-02-2021 1
01-02-2021 1
19-01-2021 1
02-01-2021 1
12-12-2020 1
28-11-2020 1
Yeni Şiirleri

Damara Sek Giriyor Hüzzam

15 Yıl 3 Ay17 Saat önce yayınlandı

Bıraksan Yasadışı Kalbin

15 Yıl 4 Ay17 Saat önce yayınlandı

Çıplak Panjuru Olmayan Pencerede

15 Yıl 4 Ay17 Saat önce yayınlandı

Kan Rengi Gülerdin

15 Yıl 4 Ay17 Saat önce yayınlandı

Sevdanın Alın Teri

15 Yıl 4 Ay17 Saat önce yayınlandı

Benzer Şiirleri

Damara Sek Giriyor Hüzzam

15 Yıl 3 Ay17 Saat önce yayınlandı

Bıraksan Yasadışı Kalbin

15 Yıl 4 Ay17 Saat önce yayınlandı

Çıplak Panjuru Olmayan Pencerede

15 Yıl 4 Ay17 Saat önce yayınlandı

Kan Rengi Gülerdin

15 Yıl 4 Ay17 Saat önce yayınlandı

Sevdanın Alın Teri

15 Yıl 4 Ay17 Saat önce yayınlandı